ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ-ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ

Στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Διδυμοτείχου πραγματοποιήθηκε στις  17/11/2023 και ώρες 12.00μμ -14.00μμ. το σεμινάριο  του Ερυθρού Σταυρού Διδυμοτείχου  πάνω στις <<ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ>>. Το σεμινάριο υλοποιήθηκε στα πλαίσια της ενδοσχολικής επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών και παρουσιάστηκε από τον πιστοποιημένο εκπαιδευτή του Ερυθρού Σταυρού του  Περιφερειακού Τμήματος Διδυμοτείχου κ.Τερζούδη Χριστόδουλο.Πρόεδρο του Δ.Σ. / Εκπαιδευτή  Πρώτων Βοηθειών, CPR και AED/ Υπεύθυνος  Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Περιφερειακού Τμήματος Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Διδυμοτείχου τον οποίον και ευχαριστούμε για την εξαιρετική του ενημέρωση.

Η Διευθύντρια του σχολείου κ. Βασιλική Δελημπαλτά  και το διδακτικό προσωπικό  του σχολείο ευχαριστεί τον Ερυθρό Σταυρό για τη συνεργασία του , και ευελπιστεί σε μια νέα ενημέρωση μεγαλύτερης διάρκειας.

1 Ε 2 Ε