Διδακτική επίσκεψη στο Εκκλησιαστικό Μουσείο Διδυμοτείχου 2023

Οι μαθητές/τριες των τάξεων Β1΄και Β2΄του 4ου Δημοτικού Σχολείου πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στον ιερό ναό της Παναγίας Ελευθερώτριας Διδυμοτείχου, την Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2023, στα πλαίσια της  28ης  Οκτωβρίου ,καθώς και του εορτασμού του ιερού ναού.
Η διδακτική επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στο δεύτερο διδακτικό δίωρο, με σκοπό να γνωρίσουν οι μαθητές/τριες τα μέρη της εκκλησίας, να παρατηρήσουν τις αγιογραφίες καθώς και να γνωρίσουν τα μοναδικά κειμήλια του εκκλησιαστικού Μουσείου, Διδυμοτείχου. Η ξενάγηση έγινε από τον Πανοσιολογιώτατο Αρχιμανδρίτη Χειμώνα Γαβριήλ τον οποίον και ευχαριστούμε θερμά. Τους μαθητές/τριες συνόδεψαν οι εκπαιδευτικοί των τάξεων : Παπαμιχαήλ Δήμητρα Β1΄ και Τοτολίδου Μαρίνα Β2΄.

ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΔΗΜΗΤΡΑ

7 ε 6ε 5 ε 4 ε 3 ε 2ε