ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 2022

Σήμερα 23/12/2022 πμ ,πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη παράσταση  του 4ου Δ.Σ Διδυμοτείχου στο Δημοτικό Αμφιθέατρο Διδυμοτείχου με θέμα: <<ΟΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟΙ ΜΠΕΛΑΔΕΣ ΤΟΥ ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ>> από τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ τάξης . Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί της εορτής: Μαχαιρίδου Ελισάβετ και Μιχαήλ Χριστίνα.

Υπεύθυνος της σχολικής χορωδίας χορωδίας: ο μουσικός του σχολείου μας Χρήστος Γκρέμος.

Στη γιορτή συμμετείχαν και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης με την παρουσίαση χριστουγεννιάτικης χορογραφίας, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την Τζαβέλλα Ελένη.

Ο εορτασμός ολοκληρώθηκε με την επίσκεψη του Αι Βασίλη στο σχολείο μας ,ο οποίος μοίρασε δώρα στους μαθητές/τριες  και σοκολατάκια ανά τάξη, ευγενικής χορηγίας του Συλλόγου και Κηδεμόνων του σχολείου μας, τους οποίους τους ευχαριστούμε θερμά και τους ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα !