ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 οι μαθητές/μαθήτριες θα προσέλθουν στο Σχολείο στις 08.15 π.μ.  με τη σχολική τους τσάντα για να μεταφέρουν τα διδακτικά βιβλία που θα παραλάβουν. Οι μαθητές/μαθήτριες θα εισέρχονται στο Σχολείο φορώντας την προστατευτική τους μάσκα. Η χρήση της μάσκας και η διενέργεια αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self –test) έως και είκοσι τέσσερις (24) ώρες πριν από την προσέλευση στο Σχολείο είναι υποχρεωτική για τους μαθητές/τις μαθήτριες όλων των τάξεων.  Η είσοδος των μαθητών/μαθητριών στο σχολείο γίνεται με επίδειξη και όχι προσκόμιση βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος.

Η τελετή του Αγιασμού με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2021 – 2022 θα πραγματοποιηθεί στις 08.30 π.μ.. Μετά την τέλεση του Αγιασμού οι μαθητές/μαθήτριες θα αποχωρήσουν από το Σχολείο στις 09.00 π.μ..   Παρακαλούνται οι γονείς-συνοδοί των μαθητών/μαθητριών να βρίσκονται στην έξοδο του Σχολείου για να παραλάβουν τα παιδιά τους.

Καλή σχολική χρονιά!

Νικόλαος  Μπαγιώργας