Αρχική » Νέα-Ανακοινώσεις » Αποκριάτικο πάρτι σχολείου

Φεβρουάριος 2018

Σαν σήμερα

26/4/1821: Οι έλληνες επαναστάτες, υπό τον Δήμο Αντωνίου, καταλαμβάνουν την Αθήνα, έπειτα από 366 χρόνια σκλαβιάς

26/4/1986: Πυρηνική καταστροφή στο Τσερνόμπιλ της Σοβιετικής Ένωσης (Ουκρανία), το χειρότερο πυρηνικό ατύχημα στην ιστορία της ανθρωπότητας.

Αποκριάτικο πάρτι σχολείου

Tην Παρασκευή  16/02/2018 το σχολείο μας θα λειτουργήσει κανονικά από το πρωί(8:10-13:15) και στη συνέχεια το ολοήμερο. Τις τέσσερις πρώτες ώρες θα ακολουθηθεί το ωρολόγιο πρόγραμμα. Τις δυο επόμενες ώρες θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου το αποκριάτικο πάρτι.    Τα παιδιά θα έρθουν κανονικά με τις τσάντες τους και φορώντας τις αποκριάτικες στολές τους .     ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΣΤΟΛΕΣ, ΡΟΠΑΛΑ, ΣΠΑΘΙΑ, ΣΠΡΕΥ, ΚΟΜΦΕΤΙ, και γενικότερα ο,τι μπορεί να θεωρηθεί επικίνδυνο για την ακεραιότητα των παιδιών μας. ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ  ΣΕΡΠΑΝΤΙΝΕΣ.  Για να φάνε τα παιδιά , καλό είναι κάθε μητέρα να προσφέρει κάτι για φαγητό( τοστάκια, κοτομπουκιές, πίτσα) όχι  είδη σφολιατοειδών  και γενικότερα κάτι σπιτικό με την επιμέλεια και την φροντίδα της καλής νοικοκυράς. Καλό είναι επίσης , λόγω της δύσκολης οικονομικής κατάστασης που όλοι διάγουμε, οι ποσότητες να είναι επαρκείς και όχι υπερβολικές ώστε να μη γίνουν σπατάλες  και περισσεύουν . Γι αυτό χρήσιμο θα είναι όσοι γονείς μπορούν από κάθε τμήμα να επικοινωνήσουν μεταξύ τους και να συνεννοηθούν ώστε να υπάρχουν και φαγητά και ποτά (χυμοί και όχι αναψυκτικά),χαρτοπετσέτες, ποτηράκια.