Αρχική » Ενδοσχολιικά » ” Έργα τέχνης ” μαθητριών της Ά γυμνασίου

” Έργα τέχνης ” μαθητριών της Ά γυμνασίου

Μαθήτριες της Α΄ γυμνασίου, μέσα στην εβδομάδα μου έδωσαν έργα που είχαν ζωγραφίσει για το μάθημα των Καλλιτεχνικών. Είναι πολλές ακόμα που θέλουν να μου δώσουν, αλλά να μην ανησυχούν, θα υπάρξει και δεύτερη βάρδια. Επίσης απευθύνομαι σε μαθητές της Α΄ γυμνασίου, λέγοντας τους να μου δώσουν τα έργα που θέλουν να δημοσιεύσουν. Οι ζωγραφιές που ακολουθούν είναι τοποθετημένες με την αλφαβητική σειρά των ζωγράφων τους.

Α΄1

Γκιάτη Ελευθερία

Ζαραβίνου Χρυσούλα

Κολύρη Φαίη

Α΄2

Μαζαράκη Άρτεμης

Μαλαπάνη Βάσια

Μαυρομάτη Θεανώ

Μπόκαρη Γεωργία

Α΄3

Προύβα Αθηνά-Ευαγγελία

Ανώνυμη με τη θέλησή της μαθήτρια

1. Όλα καλά βρε Αθηνά και τα σχέδιά σου πολύ όμορφα, αλλά ….αυτά τα greeklish, στο λαιμό μου κάθισαν. Άσε που μου βγήκαν και τα μάτια για να καταλάβω τι λες.

2. BRAVO APOSTOLH…..polu wraio ar8ro…ta kataferes…kai 8a symfwnhsw me ton ko.Motcenigo….se vlepw syntoma arxisyntakh….
    se euxaristw pou anevases ta 8emata mou….
    elpizw na sas aresoun…

3. Απόστολε η δουλειά σου είναι Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-ΙΚ-Η!  Μπράβο σου για την ιδέα την οργάνωση και την υλοποίηση. Είναι από τα πιο πλήρη και πρωτότυπα άρθρα που έχουν δημοσιευθεί στο Ιστολόγιο. Είσαι άξιος συνεχιστής του μαθητικού Ιστολογίου και ελπίζω να συνεχίσεις έτσι. Μακάρι να βρεθούν κι άλλα παιδιά από την Α΄ τάξη μαζί με σένα και τη Θεανώ ώστε να φτιάξετε μια δεμένη συντακτική ομάδα τα επόμενα χρόνια. Πάντως έτσι όπως πας σε βλέπω Αρχισυντάκτη πολύ πολύ γρήγορα.
    Πολύ καλά και όλα τα έργα των μαθητριών που δημοσίευσες. Ήταν μια ευκαιρία να γνωρίσουμε όλοι και τις καλλιτεχνικές επιδόσεις των παιδιών του σχολείου μας.
    Μπράβο σε όλους σας και μπράβο στον Απόστολο (ξανά) για την ιδέα που είχε.

ΥΓ Μόνο τόσα λίγα σχόλια για μια τόσο καλή δουλειά; Πολύ… ντροπαλοί είστε βρε παιδιά! 🙂

4. Από τα πιο ωραία άρθρα που έχουν δημοσιευθεί στο blog και μάλιστα από νέο συντάκτη. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! ΜΠΡΑΒΟ!!! Όλα τα εργα ήταν πολύ καλά μονο που μερικά δε μεγάλωναν αλλα δεν πειράζει. ΜΠΡΑΒΟ ξανα!!!