Βράβευση μαθητών

Tην Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο Κηποθέατρο Αλκαζάρ Λάρισας η καθιερωμένη ετήσια πανηγυρική τελετή βράβευσης των μαθητών του νομού Λάρισας που διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας κατά το σχολικό έτος 2023-2024.

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία απένειμε τιμητικά διπλώματα στους διακριθέντες μαθητές Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας στους διαγωνισμούς «Θαλής» – «Ευκλείδης» – «Αρχιμήδης», Μικρός Ευκλείδης «Μαθηματικά και Παιχνίδι» και «Πυθαγόρας».

Στους διαγωνισμούς Μικρός Ευκλείδης «Μαθηματικά και Παιχνίδι» και «Πυθαγόρας» συμμετείχαν και μαθητές του σχολείου μας. Διακρίθηκαν και βραβεύτηκαν οι μαθητές:

17ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ «ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ»

42ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ:

Ε’ ΤΑΞΗ: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΓΡΕΜΜΕΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΤ’ ΤΑΞΗ: ΜΠΟΥΡΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ, ΣΜΥΡΛΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΤΣΙΤΣΙΦΛΗ ΜΥΡΣΙΝΗ

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ «ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ»

42ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ:

Β’ ΤΑΞΗ: ΑΔΑΜΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ, ΒΟΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΓΚΑΝΤΗΣ ΒΑΪΟΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΖΕΡΒΑ ΑΝΘΙΑ, ΚΟΚΚΟΡΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΑΝΤΩΝΙΑ, ΜΑΧΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΜΠΙΛΤΣΟΥΡΗ ΜΥΡΤΩ

Γ’ ΤΑΞΗ: ΑΟΥΑΝΤ ΜΙΧΑΗΛ

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μας που διακρίθηκαν και βραβεύτηκαν αλλά και σε όσους πήραν μέρος στους διαγωνισμούς.

Πάντα επιτυχίες να έχετε στη ζωή σας!!!

2024 09 13 1 2024 09 13 2