Επίσκεψη της Β’ τάξης στο Μουσικό Γυμνάσιο Λάρισας

Τη Δευτέρα 27 Μαΐου 2024 οι μαθητές/τριες της Β’ τάξης συμμετείχαν στην παρουσίαση του ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning με τίτλο: «Lighthouses That Illuminate» που υλοποιήθηκε τη φετινή σχολική χρονιά από τους μαθητές και τις μαθήτριες των τμημάτων Β1 και Γ1 Μουσικού Γυμνασίου Λάρισας σε συνεργασία με τους μαθητές/τριες του IES Ingeniero de la Cierva στη Murcia της Ισπανίας.

Οι μαθητές ήταν ενθουσιώδεις, συμμετείχαν και οι ίδιοι σε έναν μουσικό αυτοσχεδιασμό. Στη συνέχεια χωρίστηκαν σε ομάδες και έπαιξαν «Το κυνήγι των χαμένων φάρων» αναζητώντας τους φάρους που ήταν κρυμμένοι σε διάφορα σημεία του Μουσικού Γυμνασίου. Πέρασαν όμορφα, διασκέδασαν και στο τέλος παρέλαβαν ένα αναμνηστικό για τη συμμετοχή τους.

Ευχαριστούμε θερμά το Μουσικό Γυμνάσιο Λάρισας για την πρόσκληση και την υπέροχη εμπειρία που μας χάρισαν.

2024 05 27 12024 05 27 22024 05 27 32024 05 27 4