ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Αγαπητοί γονείς και παιδιά,
Την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου ξεκινά η σύγχρονη εξαποστάσεως εκαπαίδευση.
Σας έχουν ήδη σταλεί στο email σας οι διευθύνσεις των ηλεκτρονικών τάξεω ν(link) των εκπαιδευτικών του σχολείου μας με τα οποία θα συνδέεστε για να γίνεται το μάθημα.
Εσείς θα πρέπει οπωσδήποτε να έχετε διαθέσιμα τα στοιχεία του λογαριασμού του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης) που σας έχουν δωθεί, ώστε να μπορεί ο κάθε μαθητής να έχει πρόσβαση και στο κομμάτι της ασύγχρονης εκπαίδευσης (e-class) που πιθανόν θα χρησιμοποιηθεί συμπληρωματικά από τους εκπαιδευτικούς.
Οι εκπαιδευτικοί των τάξεων θα σας ενημερώσουν για το πρόγραμμα που θα τηρηθεί.Οι ώρες του προγράμματος διαμορφώνονται ως εξής:

ΩΡΑΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
1η ώρα: 14:20΄- 14:40΄
2η ώρα: 14:50΄ – 15:20΄
3η ώρα: 15:30΄ – 16:00΄
4η ώρα: 16:10΄ –  16:40΄
5η ώρα:  16:50΄ – 17:20΄

Το σχολείο θα παραμένει ανοιχτό καθημερινά για οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστείτε, στις ώρες λειτουργίας της σύγχρονης εκπαίδευσης.

Ευχόμαστε να είστε όλοι καλά τις δύσκολες ημέρες που διανύουμε!!!