ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς,

όπως προβλέπεται από τη σχετική νομοθεσία, κάθε σχολική μονάδα οφείλει όπως συντάσσει εσωτερικό κανονισμό λειτουργίας κάθε σχολικό έτος. Ο εσωτερικός κανονισμός συζητείται σε ειδική συνεδρίαση του Σχολικού συμβουλίου, το οποίο αποτελείται από μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων, μέλη του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων & κηδεμόνων καθώς και εκπροσώπους του Δήμου. Σε ειδική συνεδρίαση που πραγματοποιήθηκε τον Ιούνιο του 2021 και παρέστησαν όλα τα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας, καθώς και μέλη του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων & κηδεμόνων, συντάχθηκε ο εσωτερικός κανονισμός λειτουργίας, τον οποίο θα βρείτε στο σύνδεσμο που ακολουθεί.. Για οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή απορίες σας μπορείτε να απευθύνεστε στη διεύθυνση του σχολείου ή στο Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων & κηδεμόνων. Ο εσωτερικός κανονισμός λειτουργίας δεσμεύει όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας και τηρείτε απαρέγκλιτα! Ανανεώνεται δε για κάθε σχολικό έτος στη σύγκλιση του πρώτου σχολικού συμβουλίου με την ολοκλήρωση των τοποθετήσεων εκπαιδευτικών στη σχολική μας μονάδα.