3ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

Μικρά θαύματα!

Μάι 202415

Η ζωή μας είναι γεμάτη από μικρά θαύματα! Φέτος ζήσαμε αρκετά στο 3ο Νηπιαγωγείο Καλαμαριάς. Είχαμε ευγενικές χορηγίες από γονείς καθώς και εργασίες στη διαμόρφωση της αυλής του σχολείου. Η είσοδος του σχολείου μας φιλοτεχνήθηκε από τα καλλιτεχνικά και εργατικά χέρια ομάδας γονιών. Έβαψαν κάγκελα , παγκάκια, τοίχους, ζωγράφισαν, φρόντισαν. Με κόπο και μεράκι αφιέρωσαν από τον προσωπικό τους χρόνο και έφτιαξαν ένα μικρό θαύμα. Έχουν και άλλα όνειρα όπως έχουμε κι εμείς οι δασκάλες του σχολείου. Μας ενώνει η ίδια αγάπη και όραμα. Για το ωραίο, την ομορφιά και τα παιδιά. Βαθιά ευγνωμοσύνη για την αξιοσύνη και την προσφορά όλων προς το σχολείο μας.
Ευχαριστούμε τους:
– κ. Νικολόπουλο και κ. Μητσούδη για την οικονομική ενίσχυση για αγορά 2 cd player , βιβλίων και σχολικού εξοπλισμού.
– τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων για την αγορά bee bot για ρομποτικές δραστηριότητες.
– το μεσιτικό γραφείο της κα Τσιρέλη Κατερίνας (Χανίων 17) για την αγορά υλικών και χρωμάτων για την διαμόρφωση της αυλής.
– τα ζαχαροπλαστεία Μίλτος και Φαίδων για τις προσφορές τους στις σχολικές γιορτές μας.
– τον σύλλογο γονέων για τα δώρα προς παιδιά και εκπαιδευτικούς.
– τέλος τους γονείς που ανέλαβαν εθελοντικά τις εργασίες της διαμόρφωσης της αυλής μας και αφιέρωσαν τον πολύτιμο χρόνο τους με πολλή αγάπη , κόπο και μεράκι.

ΠΡΙΝ:

image13 image7image9image8image11

ΜΕΤΑ:

image12 image0 2 image5 image2 2 image14 image15 image16image4

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μικρά θαύματα!

Τα σχόλια είναι κλειστά.