Προληπτική οδοντιατρική στο Νηπιαγωγείο μας από το Κ.Υ. Έδεσσας

17133553923171

Στο πλαίσιο του προγράμματος/δράσης οδοντιατρικού ελέγχου και ενημέρωσης για τη στοματική υγεία από το Κ.Υ. Έδεσσας, πραγματοποιήθηκε σήμερα επίσκεψη στον χώρο μας, εξέταση και ενημέρωση για τη στοματική υγιεινή

Εγγραφές μαθητών -τριών στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2024-25

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής Παιδείας, για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

Οι οδοί που

Ευχαριστήριο προς την εταιρεία KLINEX

Το προσωπικό και οι μαθητές του νηπιαγωγείου μας νιώθουν την ανάγκη να ευχαριστήσουν την εταιρεία KLINEX,για την προσφορά καθαριστικών προϊόντων. Στο πλαίσιο του πιλοτικού εκπαιδευτικού προγράμματος «Καθαροί Ζούμε στο Σχολείο», στο οποίο συμμετέχει το νηπιαγωγείο μας και στόχο έχει την καλλιέργεια σωστών πρακτικών καθαριότητας και υγιεινής

Επιμόρφωση νηπιαγωγών στα Μαθηματικά και τη Ρομποτική στις 25/10/2023

Ο Διευθυντής Π.Ε. Πέλλας και η Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ 60 στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων και της δημιουργίας πολλαπλών ευκαιριών επαγγελματικής μάθησης, καλούν τις/τους εκπαιδευτικούς του Ιδιωτικού και των Δημοσίων Νηπιαγωγείων Πέλλας σε επιμορφωτική ημερίδα την Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2023, ώρα 8:30 έως 13:00 στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτσών.
Εισηγητές της ημερίδας θα είναι:

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Επιβράβευση του νηπιαγωγείου μας με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας για τη συμμετοχή του στο ευρωπαϊκό έργο “Art in seven steps”

IMG 20230914 WA0001

Το νηπιαγωγείο μας βραβεύτηκε για άλλη μια φορά με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας για το ευρωπαϊκό έργο eTwinning “Art in seven steps”, το οποίο υλοποιήθηκε την

Αγιασμός

Ο αγιασμός του νηπιαγωγείου μας θα γίνει τη Δευτέρα 11/9/2023 στις 8.30 το πρωί στην αυλή του σχολείου.

αγιασμος

Από την Τρίτη το νηπιαγωγείο θα λειτουργήσει κανονικά.

Συγκεκριμένα η πρωινή προσέλευση γίνεται στις 8.15 –

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Το νηπιαγωγείο μας βραβεύτηκε με την Ευρωπαϊκή ετικέτα ποιότητας για το έργο eTwinning “Little environmentalists”

Μετά την Εθνική ετικέτα  ποιότητας, είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι, γιατί λάβαμε και την Ευρωπαϊκή ετικέτα ποιότητας για το έργο eTwinning Little environmentalists.

Ένα μεγάλο Μπράβο! στους μαθητές για τη δουλειά τους και ένα Ευχαριστώ! στους εταίρους μας, με τους οποίους υπήρξε άριστη συνεργασία κι αλληλεπίδραση με εξαιρετικά αποτελέσματα!