ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ : Η ανάπτυξη του λόγου και της κίνησης παιδιών προσχολικής ηλικίας

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων  «Λιλιπούπολη» σε συνεργασία με την διεπιστημονική ομάδα του ΚΕΔΑΣΥ  διοργάνωσε στον χώρο του 3ου Νηπιαγωγείου Άμφισσας σχολείου μας μια ενημερωτική επιμορφωτική  συνάντηση για γονείς/κηδεμόνες και εκπαιδευτικούς  την Δευτέρα 11 Μαρτίου στις 18:00, θέμα:

“Η ανάπτυξη του λόγου και της κίνησης παιδιών προσχολικής ηλικίας” με ομιλητές

την  λογοθεραπεύτρια  ΚΕΔΑΣΥ Φωκίδας κ. Ψαρομάλλου Γεωργία και τον  εργοθεραπευτή ΚΕΔΑΣΥ Φωκίδας κ. Ρένεση  Μαρίνο.

Η παραπάνω εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με επιτυχία και ο κ. Μαρίνος Ρένεσης απάντησε σε όλα τα ερωτήματα και τις απορίες – ανησυχίες των γονιών σχετικά με την κίνηση των παιδιών. Η λογοθεραπεύτρια δεν παρευρέθη λόγω ασθένειας και ελπίζουμε σε μια εκ νέου ενημέρωση σχετικά με την ανάπτυξη του λόγου.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Ρένεση Μαρίνο για την εισηγήση του, καθώς και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την συνεργασία και για την  ευαισθητοποίηση ενημέρωσης των γονέων για θέματα που τους  απασχολούν.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ