Πλημμύρισε σήμερα η παραλία Αρίνα με παιδιά από το 3ο Λύκειο! 80 μαθητές της Α’ λυκείου συμμετείχαν στην 1η δράση των προγραμμάτων του σχολείου μας «Νέοι και υπαίθριες δραστηριότητες» και «Άσκηση, Υγεία, Ψυχαγωγία και Υγιεινή Διατροφή». Στοχος της σημερινής εξόρμησης η γνωριμία με το άθλημα SUP. Ευχαριστούμε θερμά τον Marios Trigonis που αφιέρωσε τη Μέρα του για να εκπαιδεύσει αφιλοκερδώς τους μαθητές μας!!!
2η δράση σήμερα στο πλαίσιο των προγραμμάτων του σχολείου μας «Νέοι και υπαίθριες δραστηριότητες» και «Άσκηση , Υγεία, Ψυχαγωγία και Υγιεινή Διατροφή». 80 μαθητές της Α’ Λυκείου γέμισαν την παραλία «Αμουδάρα». Στόχος της σημερινής εξόρμησης η γνωριμία με το άθλημα windsurf. Ευχαριστούμε θερμά τον δάσκαλο του Ομίλου ιστιοσανίδας Ηρακλείου Γιώργο Γιανναδάκη καθώς και την πρόεδρο του Ομίλου Ρίτα Παπαδάκη που αφιέρωσαν τη μέρα τους στο να εκπαιδεύσουν τα παιδιά του σχολείου μας στο άθλημα που τόσο αγαπούν.
3η δράση σήμερα στο πλαίσιο των προγραμμάτων του σχολείου μας «Νέοι και υπαίθριες δραστηριότητες» και «Άσκηση , Υγεία, Ψυχαγωγία και Υγιεινή Διατροφή». 80 μαθητές της Α’ Λυκείου . Στόχος της σημερινής εξόρμησης : πεζοπορία στη φύση . Ανεβήκαμε στην κορυφή του Όρους Στρούμπουλα . Οι μαθητές μας, αν και κουρασμένοι οι περισσότεροι καθώς οι νέοι μας δεν ειναι συνηθισμένοι να περπατάνε, απόλαυσαν την πεζοπορία και περιμένουν με χαρά την επόμενη δράση της ομάδας.