Αρχική » Δράσεις » Επίσκεψη του τμήματος Α3 στο Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων (Κ.Η.Φ.Η.), για να προσφέρει πασχαλινα αυγά.

ΚΗΦΗ ΠΑΣΧΑ 2024 1Μία ακόμη δράση μεταξύ δύο γενεών πραγματοποιήθηκε στο Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων (Κ.Η.Φ.Η.) Δήμου Αμπελοκήπων Μενεμένης, στο πλαίσιο της συνέχισης της διαγενειακής συνεργασίας που υπάρχει ανάμεσα στο σχολείο και στη δομή. Οι μαθητές/τριες του τμήματος Α3, με τη καθηγήτρια τους Μαρία Μερεχούγια, επισκέφθηκαν  τη δομή, αντάλλαξαν δώρα και ευχές με τους ωφελούμενούς  κι έφτιαξαν κουλουράκια!
Στη συνάντηση παραβρέθηκε ο Αντιδήμαρχος Υγείας, Πρόνοιας, Κοινωνικής Πολιτικής και Νέας Γενιάς, Θεόδωρος Σιδηρόπουλος.
ΚΗΦΗ ΠΑΣΧΑ 2024 12 ΚΗΦΗ ΠΑΣΧΑ 202411 ΚΗΦΗ ΠΑΣΧΑ 2024 8 ΚΗΦΗ ΑΣΧΑ 2024 3

Κατηγορίες δημοσιεύσεων