3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

Το σχολείο στεγάζεται στο ιστορικό κτήριο του Βενετοκλείου, στην οδό Κωνσταντίνου Παλαιολόγου, αρ. 11.

Διαθέτει εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, εργαστήριο Πληροφορικής, εργαστήριο Τεχνολογίας, αίθουσα Καλλιτεχνικών, 2 αίθουσες Φυσικής Αγωγής, διαδραστικούς πίνακες σε πέντε αίθουσες διδασκαλίας, internet σε όλες τις αίθουσες διδασκαλίας, μεγάλο προαύλιο χώρο με γήπεδα μπάσκετ και βόλεϋ. Επιπλέον, από το 2010, λειτουργεί σχολική βιβλιοθήκη ΕΠΕΑΕΚ.

Το ωράριο λειτουργίας του σχολείου είναι: 08:00 – 13:40.

Κατά τη διάρκεια των μαθημάτων, η είσοδος από την Κων/νου Παλαιολόγου παραμένει κλειστή και η πρόσβαση στο σχολείο γίνεται από την οδό Θεοτοκοπούλου, από την είσοδο που βρίσκεται κοντά στο κλειστό γυμναστήριο.

Χάρτης και πλήρη στοιχεία του σχολείου

Μπορείτε να κάνετε μια εικονική περιήγηση στους χώρους του σχολείου με τη βοήθεια του video που έφτιαξε η ομάδα Erasmus.