Πρωτιές και διακρίσεις

agones IMG_2191Με βραβεία και διακρίσεις επέστρεψαν οι μαθητές μας  από τους αγώνες «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ» Κλασικού Αθλητισμού 2015-16, που πραγματοποίησε για τα γυμνάσια του νομού μας το τμήμα Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού της ΔΔΕ Κορινθίας, στις 29 Μαρτίου 2016.

Συγκεκριμένα διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές μας.

Από τα κορίτσια:

Δέδε Πολυξένη, 2η στα 300 μέτρα, Κοκαλιάρη Μαρίτα 2η στα 600 μέτρα, Κατσούδα Άννα 3η στα 600 μέτρα, Μαρτζώνη Αλεξάνδρα 2η στα 200 μέτρα, Κούκη Σοφία 3η στη σφαίρα, Μπινιάρη Τσαμπίκα 4η στο μήκος, Γκρούτση Βασιλική 4η στο ύψος και Ζμπάινου Χαρά 4η στα 80 μέτρα.

Από τα αγόρια:

Μαντζώρος Βασίλης 1ος στο ακόντιο, Τσίλης Νείλος 3ος στο ακόντιο και ο Μανιφάβας Αλέξανδρος 3ος στα 3000 μέτρα.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την πολύ καλή εμφάνισή τους, αλλά και στους καθηγητές τους που τους προετοίμασαν, την κ. Χαρούλα Παναγιωτίδου και τον κ. Αχιλλέα Φερφυρή.