Τοποθέτηση ψυχολόγου στο σχολείο μας

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας τοποθετήθηκε η  ψυχολόγος, κ. Αδαμοπούλου Φεβρωνία, η οποία θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Παρασκευή. Θα παράσχει σε ομαδικό ή ατομικό επίπεδο την κατάλληλη ψυχολογική υποστήριξη τόσο στα παιδιά όσο και στους γονείς του σχολείου μας, σύμφωνα με τις εξατομικευμένες ανάγκες τους, όπως ορίζεται ρητώς στο Καθηκοντολόγιο των Ψυχολόγων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων κατά την Υ.Α. 142628/ΓΔ4/30-8-2017 (ΦΕΚ 3032/Β/4-9-2017). Στο πλαίσιο αυτό όσοι γονείς επιθυμούν, προτρέπονται να επικοινωνήσουν με το σχολείο μας (2743024292), ώστε να καθοριστεί ραντεβού, για να συζητήσουν οποιοδήποτε θέμα του παιδιού τους ή δυσκολία ψυχοκοινωνικής φύσεως τους απασχολεί αναφορικά με τον γονεϊκό  τους ρόλο.

Η Διευθύντρια του Σχολείου