Πρόσκληση στη σχολική γιορτή για την εθνική μας επέτειο-Μαθητική παρέλαση 28ης Οκτωβρίου 2023

Λήψη αρχείου

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε πως, σύμφωνα με το πρόγραμμα εορταστικών εκδηλώσεων του Δήμου Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης, το Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023, στις 10.30΄, οι μαθητές/τριες των Δ΄, Ε΄, Στ΄ τάξεων του σχολείου μας θα πρέπει να έρθουν με ευθύνη των κηδεμόνων τους και με τις στολές τους στο Ηρώο Ξυλοκάστρου, όπου θα τα παραλάβουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας για την παρακολούθηση της Επιμνημόσυνης Δέησης και την παρέλαση*. Οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών θα παραλάβουν τα παιδιά τους στην πλατεία Αγίου Βλασίου τη στιγμή που τελειώνει η παρέλασή τους.

* Η Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Βλασίου, το Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023, θα πραγματοποιηθεί με την παρουσία της Διευθύντριας και της σημαιοφόρου του σχολείου.

Η Διευθύντρια του Σχολείου