Επείγον: Αναστολή της δια ζώσης λειτουργίας του σχολείου την Τετάρτη 27/9/2023-Έναρξη τηλεκπαίδευσης μέσω Webex

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε πως, λόγω της αναστολής  της δια ζώσης λειτουργίας των σχολείων και αύριο στις 27/9/2023, σύμφωνα με απόφαση του Δημάρχου Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης κ. Βλάση Τσιώτου, θα ξεκινήσει η εξ αποστάσεως εκπαίδευση μέσω της εφαρμογής Webex. Το ωρολόγιο πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης όλων των τάξεων είναι το ίδιο με το τρέχον δια ζώσης ωρολόγιο πρόγραμμα όλων των τάξεων μέχρι και την 5η ώρα. Η διάρκεια των διδακτικών ωρών της τηλεκπαίδευσης και οι σύνδεσμοι Webex των εκπαιδευτικών βρίσκονται από σήμερα στα έγγραφα του μαθήματος της Γλώσσας στην ηλεκτρονική τάξη (eclass) κάθε τμήματος, στην οποία μπαίνετε με το όνομα χρήστη και το κωδικό κάθε μαθητή/τριας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ). Κανόνες και οδηγίες για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση μπορείτε να δείτε στο ιστολόγιό μας στην καρτέλα “Εξ αποστάσεως εκπαίδευση”. Προσοχή, οι μαθητές/τριες που δεν έχουν μπει ποτέ στη ηλεκτρονική τάξη eclass, δεν μπορούν να εγγραφούν από τους/τις εκπαιδευτικούς, θα πρέπει να ακολουθήσουν τις οδηγίες που δίνονται στην καρτέλα αυτή (Οδηγίες ασύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης στην ηλεκτρονική τάξη (ητάξη-eclass), προκειμένου να εγγραφούν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ στο μάθημα της Γλώσσας της ηλεκτρονικής τάξης (eclass) του τμήματός τους!

Για οποιοδήποτε πρόβλημα, μπορείτε να επικοινωνείτε τηλεφωνικά με το σχολείο μας από τις 8.00΄ως τις 14.00΄. Με  δεδομένο τον πολύ σημαντικό υποστηρικτικό σας ρόλο στην εξ αποστάσεως εκπαιδευτική λειτουργία του σχολείου μας, σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση και τη συνεργασία!

Η Διευθύντρια του Σχολείου