Αγιασμός νέας σχολικής χρονιάς 2023-24

Αγαπητοί γονείς, η τελετή του Αγιασμού για τη νέα σχολική χρονιά 2023-24 θα γίνει στο προαύλιο του σχολείου μας τη Δευτέρα 11/9/2023 στις 8.30΄. Θα ακολουθήσει ενημέρωση όλων των γονέων από τη Διευθύντρια του Σχολείου για τη σχολική λειτουργία και τους τρόπους επικοινωνίας και συνεργασίας τους με το σχολείο. Οι μαθητές-τριες θα πρέπει να έρθουν με τις τσάντες τους για να πάρουν τα βιβλία, το προσωρινό ωρολόγιο πρόγραμμα και τη λίστα με τα σχολικά υλικά από τις/τους εκπαιδευτικούς τους. Οι μαθητές/τριες της Α΄τάξης θα παραλάβουν και ένα δωράκι υποδοχής από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Τα παιδιά όλων των τάξεων θα σχολάσουν την ημέρα του Αγιασμού στις 9.45΄. Από την Τρίτη 12/9/2023 τα μαθήματα όλων των τάξεων θα ξεκινούν στις 8.15΄ και όλα τα παιδιά θα σχολάνε, λόγω προσωρινής έλλειψης διδακτικού προσωπικού στη λήξη του πρωινού προγράμματος στις 13.15΄. Το Ολοήμερο Πρόγραμμα  δεν θα λειτουργεί μέχρι νεότερης ενημέρωσής σας.

Το κυλικείο του σχολείου μας θα λειτουργήσει κανονικά.Tα δρομολόγια με λεωφορείο και ταξί για τα μεταφερόμενα παιδιά από Καρυώτικα και Ζεμενό θα ξεκινήσουν από την ημέρα του Αγιασμού, σύμφωνα με τις ώρες άφιξης και αποχώρησής τους.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Σοφία Χρόνη