Εκπαιδευτική-Περιβαλλοντική Επίσκεψη της Δ΄ τάξης στον Πευκιά Ξυλοκάστρου

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 6 Ιουνίου 2023 έχουμε προγραμματίσει για τους/τις μαθητές/τριες των Δ1΄ και Δ2΄ τάξεων, περιβαλλοντική δράση σε συνεργασία με το Δήμο μας και το Υπουργείο Περιβάλλοντος, στον Πευκιά Ξυλοκάστρου με θέμα «Η σχέση μου με το περιβάλλον στον Πευκιά Ξυλοκάστρου». Οι μαθητές/τριες θα μετακινηθούν με τα πόδια και θα πρέπει να φορούν καπέλο, άνετα ρούχα και παπούτσια. Θα πρέπει να έχουν μαζί τους κολατσιό και νερό. Μετά το πέρας του εκπαιδευτικού παιχνιδιού στα παιδιά θα μοιραστεί με χορηγία του προγράμματος σνακ από το κυλικείο του σχολείου τους το οποίο θα περιλαμβάνει πιτσάκι, ένα τριγωνάκι τοστ (γαλοπούλα-τυρί) και ένα κομμάτι κέικ. Σας παρακαλούμε ενημερώστε μας στην περίπτωση που δεν επιθυμείτε να πάρει το σνακ αυτό το παιδί σας. Η περιβαλλοντική δράση θα πραγματοποιηθεί εντός  του ωρολογίου προγράμματος. Για τη συμμετοχή τους οι μαθητές/τριες των Δ1΄και Δ2΄ τάξεων  θα πρέπει να φέρουν μέχρι την Τρίτη 6 Ιουνίου 2023 την έγγραφη συγκατάθεσή σας στις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς των τάξεων.

………………………………………………………………………………………………………….

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου …………………………………………………,…………….μαθητή/τρια της Δ΄τάξης να συμμετάσχει στην περιβαλλοντική δράση που οργάνωσε το σχολείο του την Τρίτη 6 Ιουνίου 2023 στον Πευκιά Ξυλοκάστρου.

Ο/ Η Δηλ.