Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο δάσος της Βελίνας (Ε’ τάξη)

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 23 Μαΐου 2022 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για την Ε΄ τάξη εκπαιδευτική επίσκεψη στο Κ.Ε.ΠΕ.Α.ΣΙΚΥΩΝΙΩΝ, στο δάσος της Βελίνας. Οι μαθητές/τριες θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα: «Εξερευνώντας τους θησαυρούς του δάσους της Βελίνας».

Οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά το πρωί στις 8:10. Ώρα επιστροφής  στο σχολείο: περίπου στις 14:00. Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους κολατσιό,νερό και καπέλο. Να φορούν επίσης άνετα κλειστά παπούτσια.

Τιμή εισιτηρίου λεωφορείου: 9 €.

Για την έγκαιρη  οργάνωση της εκδρομής παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στην εκπαιδευτικό της τάξης ως την Παρασκευή  13 Μαΐου, το αργότερο.

…………………………………………………………………………………………….

Ο/Η ………………………………………. κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της Ε΄τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Κ.Ε.ΠΕ.Α.ΣΙΚΥΩΝΙΩΝ που οργανώνει το σχολείο, τη Δευτέρα 23 Μαΐου 2022 στη Βελίνα Κορινθίας.