ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Β΄ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΟΥ ΠΕΥΚΙΑ

3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ                                                    29/03/2022

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 4 Απριλίου 2022 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για τη Β΄ τάξη εκπαιδευτικό πρόγραμμα: «Εξερευνώντας το δάσος του Πευκιά» από το ΚΠΕ Σικυωνίων στον Πευκιά Ξυλοκάστρου. Η μετακίνηση στο δάσος θα γίνει με τα πόδια. Η δραστηριότητα θα πραγματοποιηθεί εντός του ωρολογίου προγράμματος και μόνο αν το επιτρέψει ο καιρός.

Για την έγκαιρη  οργάνωση της εκδρομής παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς των τμημάτων ως την Παρασκευή 1 Απριλίου, το αργότερο.

…………………………………………………………………………………………….

Ο/Η ………………………………………. κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της Β΄ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα  που οργάνωσε το σχολείο, τηΔευτέρα 4 Απριλίου  2022 στον Πευκιά Ξυλοκάστρου.