Παρέλαση μαθητών/τριών την 25η Μαρτίου 2022

Αγαπητοί γονείς

Την Παρασκευή25 Μαρτίου 2022, στις 11.00΄, οι μαθητές/τριες των Δ΄, Ε΄, Στ΄ τάξεων θα πρέπει να έρθουν με ευθύνη των κηδεμόνων τους και με τις στολές τους στην κεντρική είσοδο του Πευκιά, όπου θα τα παραλάβουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας για την παρέλαση*. Οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών. θα παραλάβουν τα παιδιά τους στην πλατεία Αγίου Βλασίου  τη στιγμή  που τελειώνει η παρέλασή τους. Τόσο κατά την προσέλευση όσο και κατά τη διάρκεια της παρέλασης αλλά και της αποχώρησης, θα πρέπει οι πολίτες να φορούν μάσκα εφόσον υπάρχει συνωστισμός σε αντίθεση όμως με τους παρελαύνοντες, οι οποίοι υποχρεούνται να διατηρούν αποστάσεις καθ’ όλη τη διάρκεια της παρέλασης. Ωστόσο, όσοι παρελάσουν θα πρέπει πριν και μετά την παρέλαση- εφόσον είναι συνωστισμένοι και όχι σε στοίχιση -να φορούν τις μάσκες τους.

*Η Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Βλασίου, την 25η Μαρτίου 2022, λόγω των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας, θα πραγματοποιηθεί με την παρουσία της διευθύντριας και του σημαιοφόρου του σχολείου, ενώ η Επιμνημόσυνη Δέηση και η κατάθεση στεφάνου στο Ηρώο θα γίνει παρουσία της διευθύντριας, του σημαιοφόρου και των ορισμένων για την  κατάθεση στεφάνου μαθητών/τριών.

Η Διευθύντρια του Σχολείου