Νέες οδηγίες προς τους γονείς της Α΄τάξης

Αγαπητοί γονείς των μαθητών της Α΄τάξης, μετά τη σημερινή ενημέρωσή μας από το Κέντρο Υγείας Ξυλοκάστρου πως λόγω φόρτου εργασίαςτης υπηρεσίας, τα δωρεάν ράπιντ τεστ των μαθητών/τριών μας θα γίνουν αντί για σήμερα αύριο Παρασκευή 18/2/2022 στις 9.00΄, σας στέλνουμε τις παρακάτω νέες οδηγίες που πρέπει να ακολουθήσετε :

Οι ανεμβολίαστοι ή χωρίς ιστορικό νόσησης τελευταίου τριμήνου μαθητές/τριες της Α΄ τάξης οφείλουν να κάνουν:

Παρασκευή πρωί 18/2/2022, πριν έρθουν στο σχολείο : Ράπιντ τεστ  στις 9.00΄στο Κέντρο Υγείας Ξυλοκάστρου με τη συνοδεία σας. Στη συνέχεια θα έρθουν στο σχολείο, εφόσον το αποτέλεσμα βρεθεί αρνητικό. Όσοι έκαναν  ράπιντ τεστ σε φαρμακεία την Πέμπτη θα φέρουν τη βεβαίωση αρνητικού ράπιντ, καθώς και βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος σελφ τεστ του πρωινού της Παρασκευής που θα το δηλώσουν στο edupass.

Σάββατο 19/2/2022: Σελφ τεστ

Κυριακή 20/2/2022: Σελφ τεστ

Δευτέρα 21/2/2022: Ράπιντ τεστ στο κέντρο Υγείας Ξυλοκάστρου  στις 9.00΄το πρωί με τη συνοδεία σας πριν έρθουν στο σχολείο, εφόσον το αποτέλεσμα βρεθεί αρνητικό.

Τρίτη πρωί 22/2/2022, πριν έρθουν στο σχολείο: Σελφ τεστ που θα δηλωθεί στο edupass. Κατά την άφιξή τους στο σχολείο θα επιδείξουν βεβαίωση αρνητικού σελφ τεστ  στους εκπαιδευτικούς.

Στη συνέχεια θα ακολουθούν τα τακτικά σελφ τεστ που έκαναν ως τώρα.

Οι εμβολιασμένοι/ες ή με ιστορικό νόσησης τελευταίου τριμήνου μαθητές/τριες της Α΄ τάξης,  οφείλουν να κάνουν, επιπλέον, των τακτικών τους αυτοδιαγνωστικών  ελέγχων (σελφ τεστ):

Πέμπτη 17/2/2022Το πρωί θα επιδείξουν,όταν έρθουν στο σχολείο, τη βεβαίωση αρνητικού σελφ τεστ  στους εκπαιδευτικούς που θα δηλωθεί στο edupass .

Δευτέρα 21/2/2022Το πρωί θα επιδείξουν,όταν έρθουν στο σχολείο, τη βεβαίωση αρνητικού σελφ τεστ  στους εκπαιδευτικούς που θα δηλωθεί στο edupass .

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συνεργασία!

Η Διευθύντρια του Σχολείου