Οδηγίες προς τους γονείς της Δ΄τάξης-Ευχαριστήριο μήνυμα

Αγαπητοί γονείς της Δ΄ τάξης, πριν από λίγο πληροφορηθήκαμε πως το Κέντρο Υγείας Ξυλοκάστρου, λόγω έλλειψης ράπιντ τεστ, δεν θα μπορέσει να εξυπηρετήσει τους μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης τη Δευτέρα 7/2/2022 για εργαστηριακό έλεγχο κορονοϊού.

Αντί αυτού προσφέρθηκε ο φαρμακοποιός κύριος Σκουλαρίκης Γεώργιος, πατέρας μαθητών μας και φαρμακοποιός, να κάνει δωρεάν εργαστηριακό έλεγχο κορονοϊού σε όλα τα παιδιά της Δ΄ τάξης τη Δευτέρα 7/2/2022, στις 8.00΄ το πρωί στο φαρμακείο συνεργαζόμενων φαρμακοποιών «Ηπιόνη», όπου εργάζεται, στην πλατεία του Αγίου Βλασίου Ξυλοκάστρου. Εκ μέρους των μαθητών/τριών, του Συλλόγου Διδασκόντων και του Συλλόγου Γονέων, εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας για την ευγενική αυτή προσφορά του στα παιδιά μας σε μια περίοδο που η γονεϊκή υποστήριξη μας δυναμώνει, ώστε να ξεπεράσουμε τις δυσκολίες της πανδημίας και να συνεχίζουμε απρόσκοπτα το έργο μας.

Η Διευθύντρια του Σχολείου