ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ!

Αγαπητοί γονείς, σας υπενθυμίζουμε πως πρέπει να δηλώνετε, απαραιτήτως, το αρνητικό αποτελέσμα του αυτοδιαγνωστικού ελέγχου για τον κορονοϊό ( Self Test), που κάνετε στα παιδιά σας έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευσή τους στο σχολείο κάθε Τρίτη και Παρασκευή στην πλατφόρμα https://edupass.gov.gr/ Στη συνέχεια εκτυπώνετε τη σχολική κάρτα με αρνητικό αποτέλεσμα ή τη συμπληρώνετε χειρόγραφα σε περίπτωση αδυναμίας εκτύπωσης. Αν δεν ακολουθείτε την παραπάνω διαδικασία το σχολείο ενημερώνεται αυτόματα από το σύστημα ότι ο/η μαθητής/τρια δεν έχει δικαίωμα να βρίσκεται στο σχολείο και θα πρέπει να απομακρυνθεί. Οδηγίες για τη δήλωση στην πλατφόρμα θα βρείτε στο Blog του σχολείου 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ: ΕΠΕΙΓΟΝ: Αλλαγή της δήλωσης της σχολικής κάρτας για COVID-19 (3dimxilok.blogspot.com)

Στην περίπτωση θετικού αποτελέσματος ΔΕΝ στέλνετε το παιδί σας στο σχολείο και ενημερώνετε άμεσα τη Διευθύντρια.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συνεργασία!

Η διευθύντρια του σχολείου