Εκπαιδευτική επίσκεψη Ε΄τάξης Άγιος Βλάσιος και Πευκιάς

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΒΑΡΔΑΒΕΙΟ

12 /11/2021

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 18/11/2021, έχουμε προγραμματίσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα ξενάγησης των μαθητών/τριών της Ε΄ τάξης στον Ιερό Ναό του Αγίου Βλασίου Ξυλοκάστρου από τη θεολόγο κ. Μαριάννα Δρε στο πλαίσιο του μαθήματος των Θρησκευτικών και εκπαιδευτικό περιβαλλοντικό περίπατο στον Πευκιά Ξυλοκάστρου. Τα παιδιά θα μετακινηθούν με τα πόδια. Σας παρακαλούμε, για την έγκαιρη οργάνωση της εκπαιδευτικής επίσκεψης, να συμπληρώσετε την παρακάτω δήλωση και να την επιστρέψετε στην  υπεύθυνο εκπαιδευτικό της τάξης.

…………………………………………………………………………………………………………………

Ο/Η ………………………………………. ………………………………………., κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. ……………………………………………………………..… της Ε΄ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου, δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στις δράσεις που οργάνωσε το σχολείο του στον Ιερό Ναό Αγίου Βλασίου και στον Πευκιά Ξυλοκάστρου την Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2021.