Ανακοίνωση για την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2021

Την Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2021, στις 11.00΄, οι μαθητές/τριες των Δ΄, Ε΄, Στ΄ τάξεων θα πρέπει να έρθουν με ευθύνη των κηδεμόνων τους και με τις στολές τους στην κεντρική είσοδο του Πευκιά, όπου θα τα παραλάβουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας για την παρέλαση*. Οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών θα παραλάβουν τα  παιδιά τους στην πλατεία Αγίου Βλασίου  τη στιγμή  που τελειώνει η παρέλασή τους.

* Η Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Βλασίου, την  28η Οκτωβρίου 2021, λόγω των έκτακτων μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας, θα πραγματοποιηθεί με την παρουσία της διευθύντριας και του σημαιοφόρου του σχολείου, ενώ η Επιμνημόσυνη Δέηση και η κατάθεση στεφάνου στο Ηρώο θα γίνει παρουσία  της διευθύντριας,του σημαιοφόρου και των ορισμένων για την  κατάθεση στεφάνου μαθητών/τριών.

Η διευθύντρια του σχολείου