Αποστολή εργασιών στους δασκάλους μας στην eclass / η-τάξη (για γονείς & μαθητές)

Αγαπητοί γονείς, αγαπητά παιδιά

Με την ολοκλήρωση της διαδικασίας της δημιουργίας των μαθητικών λογαριασμών της μεγάλης πλειονότητας των μαθητών/τριών του σχολείου μας, σας στέλνουμε οδηγίες, που μαζί με τις οδηγίες από τους εκπαιδευτικούς, μπορεί να σας φανούν χρήσιμες, για την αποστολή των εργασιών των μαθητών/τριών στους/στις εκπαιδευτικούς στην ηλεκτρονική τους τάξη, eclass στους παρακάτω συνδέσμους:

Πώς στέλνω τις εργασίες μου στους δασκάλους μου;

Πώς μπορώ να γράψω ή να χρωματίσω πάνω σε pdf;

Πολύ σημαντικό είναι να μην ξεχνάμε πως για να υπάρχουν αυτή και άλλες δυνατότητες διάδρασης και συνεργασίας με  συμμαθητές και δασκάλους, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ECLASS ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΣΑΣ!

Καλά τηλεμαθήματα!
Η διευθύντρια του σχολείου