ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ

3ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΒΑΡΔΑΒΕΙΟ                           18/2/2020

ANAKOINΩΣΗ
Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2020, το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης, ξενάγηση στην Περιβαλλοντική Έκθεση για το Θαλάσσιο Περιβάλλον, τη Ναυτιλία και τις Επιστήμες της  HELMEPA, υπό την αιγίδα του Δήμου Ξυλοκάστρου στο Δημοτικό θέατρο «΄Αγγελος Σικελιανός», στα πλαίσια του Ωρολογίου Προγράμματος.
Η μετακίνηση είναι δωρεάν και θα γίνει με λεωφορεία μισθωμένα από τη HELMEPA.
Παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στους εκπαιδευτικούς των παιδιών ως την Παρασκευή,  21/2/20, το αργότερο.
………………………………………………………………………….
Ο/Η ………………………………………. κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της …….τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου, δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στην ξενάγηση, στην Περιβαλλοντική Έκθεση στο Θέατρο «Άγγ. Σικελιανός», την Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2020.