ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΑΔΑΣΩΣΗΣ ΣΤΟΝ ΠΕΥΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤ΄ ΤΑΞΗ

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

8/11/2019
     Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 14 Νοεμβρίου 2019, το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για την ΣΤ΄ τάξη συμμετοχή στο δίωρο πρόγραμμα αναδάσωσης στο αισθητικό δάσος Πευκιάς σε συνεργασία με το Δασαρχείο Ξυλοκάστρου. Ο  χώρος δενδροφύτευσης «θα υιοθετηθεί» από τους μαθητές,  με την τοποθέτηση μιας πινακίδας, δίνοντας τους έτσι την ευκαιρία να εκφράσουν την αγάπη τους για το περιβάλλον.
    Οι μαθητές θα μετακινηθούν με τα πόδια.
     Για τη συμμετοχή τους στη συγκεκριμένη δράση, οι μαθητές/τριες θα πρέπει απαραίτητα, ως την Τρίτη 12 Νοεμβρίου,να φέρουν τη δήλωσή στους εκπαιδευτικούς τους.
      .
………………………………………………………………………………………………………………
Ο/Η ……………………………………………………………….., κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της …. τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου, δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στο πρόγραμμα αναδάσωσης στο δάσος Πευκιάς στο Ξυλόκαστρο, την Πέμπτη 14 Νοεμβρίου 2019.