ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Α΄ ΚΑΙ Β΄ΤΑΞΕΩΝ ΣΤΟ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΟΛΩΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

3ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΒΑΡΔΑΒΕΙΟ                           19/9/2019

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ
ANAKOINΩΣΗ
Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 15 Οκτωβρίου, το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για τις Α΄ και  Β΄ τάξεις  εκπαιδευτική επίσκεψη στο Βιωματικό Λαογραφικό Μουσείο «ΛΙΝΟΣ» στον Σολωμό Κορινθίας, όπου οι μαθητές/τριες θα παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα « Τα αγαθά της Αμπέλου ».
Ώρα αναχώρησης: 8: 15΄
Ώρα επιστροφής: 13:15΄
Τιμή εισιτηρίου:9 € (εισιτήριο λεωφορείου και προγράμματος)
Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους κολατσιό και νερό.
Για την έγκαιρη  οργάνωση της εκδρομής παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στους εκπαιδευτικούς των παιδιών ως τη Δευτέρα 30/9/19, το αργότερο.
………………………………………………………………………….
Ο/Η ………………………………………. κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της …….τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου, δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στην εκπαιδευτική επίσκεψη που οργάνωσε το σχολείο του, την Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019, στον Σολωμό Κορινθίας.