Ανακοίνωση για τη λήξη των μαθημάτων

3Ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΒΑΡΔΑΒΕΙΟ
3dimxilok.blogspot.com
Τηλ.2743024292
                            ΛΗΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2018- 2019
                                                                                                                                 4/6/2019
Αγαπητοί γονείς, σας προσκαλούμε στο σχολείο μας

·      την Tετάρτη 12 Ιουνίου 2019, στις 8.15΄ στην αποχαιρετιστήρια εκδήλωση της σχολικής μας χρονιάς, όπου οι μαθητές/-τριες όλων των τάξεων, θα αποχαιρετήσουν τη σχολική χρονιά  «…με λογισμό και μ΄ όνειρο». Εκείνη την ημέρα το πρωινό και ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου θα συνεχιστούν κανονικά.
·      την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2019, στις 8.15, ημέρα λήξης της σχολικής μας χρονιάς, στην ενημέρωση από τους εκπαιδευτικούς όλων των τάξεων για την πρόοδο των μαθητών-τριών, όπου θα δοθεί η βαθμολογία στις Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις για το γ΄ τρίμηνο και θα γίνει η απονομή σε όλους τους/τις μαθητές/-τριες των Τίτλων Προόδου και Σπουδών. Τα παιδιά θα σχολάσουν, στις 9.00΄.
Σας ενημερώνουμε, τέλος, πως την Πέμπτη 6 Ιουνίου 2019το σχολείο μας ΔΕΝ θα λειτουργήσει λόγω συνδικαλιστικής άδειας των εκπαιδευτικών.