ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΒΑΡΔΑΒΕΙΟ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ
                                                                                        7/5/2019
Αγαπητοί γονείς, για την εγγραφή των μαθητών στο γυμνάσιο θα χρειαστεί να προσκομίσετε στο σχολείο μας μέχρι 10 Ιουνίου 2019 το Ατομιμό Δελτίο Υγείας συμπληρωμένο από τον παιδίατρό σας ή από δημόσιες μονάδες υγείας.
Σε περίπτωση που θέλετε να εγγράψετε το παιδί σας σε ειδικό γυμνάσιο πχ. Μουσικό ή Εκκλησιαστικό  Γυμνάσιο σας παρακαλούμε να απευθυνθείτε ως τις 15/5/2019 στο σχολείο μας για περισσότερες πληροφορίες.
Στην περίπτωση, τέλος, που, κατ΄ εξαίρεση, επιλέξετε β΄ ξένη γλώσσα για το γυμνάσιο διαφορετική από αυτή που διδάχθηκε το παιδί σας στο δημοτικό θα πρέπει να υποβάλλετε αιτιολογημένη γραπτή αίτηση μέχρι την 7ηΙουνίου 2019. Όλες οι άλλες ενέργειες για την εγγραφή του παιδιού σας στο γυμνάσιο θα διεκπεραιωθούν αυτεπάγγελτα από το σχολείο μας.