ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ “ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΙΚΕΛΙΑΝΟΣ”

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΒΑΡΔΑΒΕΙΟ

6/5/2019
Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι, κατόπιν της πρόσκλησης από τον Σύλλογο Γονέων μας της βραβευμένης θεατρικής ομάδας «Τόπι» στο Ξυλόκαστρο, την Τρίτη 28 Μαΐου 2019 έχουμε προγραμματίσει, για τα παιδιά όλων των τάξεων, μέσα στα χρονικά πλαίσια του  προγράμματος του σχολείου, παρακολούθηση του θεάτρου «Ο τρομερός εχθρός και Ο αλυσοδεμένος ελέφαντας». Πρόκειται για μια θεατρική παράσταση για παιδιά όλων των ηλικιών με δυο διασκευασμένες ιστορίες του φημισμένου συγγραφέα Χόρχε Μπουκάι στην αίθουσα «Άγγελος Σικελιανός» στο Ξυλόκαστρο. Τα παιδιά θα μετακινηθούν με τα πόδια και σε περίπτωση που βρέχει ο Σύλλογος Γονέων θα αναλάβει τη δωρεάν μετακίνηση τους με λεωφορεία. Ο Σύλλογος Γονέων μας, επίσης, θα έχει ετοιμάσει για τους μαθητές μας μπουφέ με σνακ και χυμούς στην αίθουσα του θεάτρου. Η τιμή του εισιτηρίου του θεάτρου ανέρχεται στα 5 €. Σας παρακαλούμε, για την έγκαιρη οργάνωση της εκπαιδευτικής επίσκεψης, να συμπληρώσετε τη δήλωση και να επιστραφεί μαζί με τα χρήματα ως την Πέμπτη 9 Μαΐου 2019 στους εκπαιδευτικούς της τάξης.
…………………………………………………………………………………………………………………
Ο/Η ………………………………………. ………………………………………., κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. ……………………………………………………………..… της  …΄. τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου, δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στην  επίσκεψη που οργάνωσε το σχολείο του την Τρίτη 28 Μαΐου 2019  στην αίθουσα «Άγγελος Σικελιανός» στο Ξυλόκαστρο.