ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018-2019!

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΒΑΡΔΑΒΕΙΟ
                                                                                                                                                                                                  7 Σεπτεμβρίου 2018
ANAKOINΩΣΗ
Αγαπητοί γονείς, ευχόμαστε για όλους μας καλή σχολική χρονιά!
Η  τελετή του Αγιασμού θα γίνει στο σχολείο μας (και για το 3οΝηπιαγωγείο) την Τρίτη 11/9/2018 στις 8.30΄. Οι μαθητές-τριες θα πρέπει να έρθουν με τις τσάντες τους για να πάρουν τα βιβλία, το ωρολόγιο πρόγραμμα (για την 1η σχολική εβδομάδα) και τη λίστα με τα σχολικά υλικά από τους εκπαιδευτικούς που θα τα υποδεχτούν στις τάξεις τους ως τις 9.30΄.
Tα λεωφορεία για τους μαθητές που μεταφέρονται θα ξεκινήσουν από τις 12/9/2018 σύμφωνα με τις ώρες άφιξης και αποχώρησης των μαθητών στο πρωινό πρόγραμμα. Το ωράριο του πρωινού προγράμματος, λόγω έλλειψης εκπαιδευτικού προσωπικού είναι, προσωρινά, από τις 8.15΄ως τις 12.25΄ ενώ το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει την πρώτη σχολική εβδομάδα.