ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΗΣ Γ΄ΤΑΞΗΣ

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
3dimxilok.blogspot.com
                                                                                                                                                                  11/5/2018
Ανακοίνωση για τους γονείς των παιδιών της Γ΄ τάξης
Αγαπητοί γονείς, παρακαλούμε να μεριμνήσετε  για την έγκαιρη προσκόμιση στην υπεύθυνη εκπαιδευτικό της τάξης, αν είναι δυνατόν ως τη λήξη του παρόντος σχολικού έτους, των Α.Δ.Υ. που δόθηκαν στους μαθητές και μαθήτριες της  Γ΄  τάξης συμπληρωμένα  από ιατρούς των οικείων Μονάδων Υγείας του Πρωτοβάθμιου Εθνικού Δικτύου Υγείας (Κέντρα Υγείας, Πολυδύναμα Περιφερειακά ιατρεία κτλ.) ή των Εξωτερικών Ιατρείων των Νοσηλευτικών Ιδρυμάτων ή των ιδιωτών ιατρών συμβεβλημένων με τον Εθνικό Οργανισμό Παροχής Υπηρεσιών Υγείας (Ε.Ο.Π.Υ.Υ.) ή τον αντίστοιχο ασφαλιστικό φορέα  ή από ιδιώτες ιατρούς (χωρίς σύμβαση με ασφαλιστικά ταμεία).
Μέχρι την έναρξη της επόμενης σχολικής χρονιάς 2018-19  το αργότερο θα πρέπει το Α.Δ.Υ. να έχει προσκομισθεί στο σχολείο, ώστε τα παιδιά να έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν στο μάθημα της γυμναστικής και στις αθλητικούς αγώνες που διοργανώνει το σχολείο.