ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017

3ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ                                                                                         2/6/2017
3dimxilok.blogspot.
Τηλ.2743024292
                                                        ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017
Αγαπητοί γονείς
·          Την Tετάρτη 7 Ιουνίου 2017 το σχολείο δεν θα λειτουργήσει λόγω συνδικαλιστικής άδειας των εκπαιδευτικών.

·  Την Tετάρτη 14 Ιουνίου 2017, στις 8.10΄σας προσκαλούμε στην αποχαιρετιστήρια εκδήλωση της σχολικής μας χρονιάς, όπου οι μαθητές-τριες όλων των τάξεων, ως «Μικροί ταξιδευτές», θα παρουσιάσουν τις εμπειρίες τους από τη σχολική χρονιά που πέρασε. Εκείνη την ημέρα το πρωινό και ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου θα λειτουργήσουν κανονικά.
·         Την  Πέμπτη 15 Ιουνίου 2017, στις 8.10΄, ημέρα λήξης της σχολικής μας χρονιάς, θα γίνει  ενημέρωσή από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων για την επίδοση των μαθητών-τριών για το γ΄ τρίμηνο και η απονομή των Τίτλων Προόδου και Σπουδών τους. Τα παιδιά θα σχολάσουν, στις 9.00΄.