ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΚΠ/ΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

3oΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
                                                                                                                                   18/2/2016

Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 10 Μαρτίου 2016 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για τη ΣΤ΄ τάξη τη συμμετοχή της στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Πρόκληση των Φυσικών Πόρων-Πρόκληση του Νερού»  του  Μουσείου Γαία , καθώς και ξενάγηση-περιήγηση στο Μουσείο Γουλανδρή-Φυσικής Ιστορίας, στην Αθήνα .
Οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους φαγητό και νερό για να κολατσίσουν εκεί.
 Ώρα αναχώρησης 8.10΄ π.μ. και ώρα επιστροφής 15.30΄. Η τιμή εισόδου και στα δύο Μουσεία είναι 6€. Το  εισιτήριο  του λεωφορείου είναι πληρωμένο από το ταμείο της τάξης.
Για την έγκαιρη  οργάνωση της εκδρομής παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στην εκπαιδευτικό της τάξης ως την Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου 2016 το αργότερο.
…………………………………………………………………………………………….
Ο/Η ………………………………………. κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της ΣΤ΄ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στην  εκπαιδευτική εκδρομή που οργάνωσε το σχολείο του την Πέμπτη 10 Μαρτίου 2016  στην Αθήνα.