Εκπαιδευτική επίσκεψη Ε΄ και Στ΄ τάξης στο Κλημέντι και τη Στυμφαλία

τηλ.2743024292
                                                                                                                                            28/9/2015
 Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 14 Οκτωβρίου 2015 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για την Ε΄ & Στ΄ τάξη εκπαιδευτική επίσκεψη που περιλαμβάνει: Ξενάγηση στο Αστεροσκοπείο Κρυονερίου, στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Σικυωνίων, στο εργοστάσιο εμφιάλωσης νερού Υάς καθώς και συμμετοχή στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Το τραγούδι της φύσης» στο Μουσείο Περιβάλλοντος στη Στυμφαλία. Το εισιτήριο είναι 6€.
Αναχώρηση : 8.10΄
Επιστροφή: περίπου στις 15.30΄
Τα παιδιά θα πρέπει να έχουν μαζί τους κολατσιό και νερό. Για την έγκαιρη  οργάνωση της εκδρομής παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στους εκπαιδευτικούς των παιδιών ως την Παρασκευή 2 Οκτωβρίου 2015 το αργότερο.
………………………………………………………………………………………………………………….
Ο/Η ………………………………………. κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της  Ε΄  &  Στ΄ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στην εκπαιδευτική εκδρομή που οργάνωσε το σχολείο του την Τετάρτη 14 Οκτωβρίου  2015 στο Κλημέντι και τη Στυμφαλία Κορινθίας.