Η Στ΄ τάξη στο Ε.Κ.Φ.Ε. Κορίνθου

3οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ                                                                       4/5/2015
Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 14 Μαΐου 2015, το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για την Στ΄ τάξη εκπαιδευτική επίσκεψη, στο 11ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου (Ε.Κ.Φ.Ε.) για να παρακολουθήσει πειράματα Φυσικήςστο εργαστήριο Φυσικών Επιστημών (τα παιδιά θα πρέπει να έχουν μαζί τους φαγητό και νερό).
Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στο χρονικό πλαίσιο του ωρολογίου προγράμματος των μαθητών.
Η τιμή του εισιτηρίου του λεωφορείου είναι 6 €.
Για την έγκαιρη οργάνωση της επίσκεψης παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στους εκπαιδευτικούς των τάξεων ως την Τετάρτη6 Μαΐου2015το αργότερο.

……………………………………………………………………………………………………..………

Ο/Η ………………………………………. κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας ………………………… .…………………… της … τάξης του 3ουΔημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στην εκπαιδευτική επίσκεψη που οργανώνει το σχολείο του, την Πέμπτη 14 Μαΐου 2015 στην Κόρινθο.