Η Ε΄ και ΣΤ΄ τάξη στην έκθεση του Μουσείου Αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίας

3οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

12/1/2015

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 5 Φεβρουαρίου 2015 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για τις Ε΄ και Στ΄ τάξειςτρίωρη εκπαιδευτική επίσκεψη στο Κιάτο στα χρονικά πλαίσια του ωρολογίου προγράμματός τους.

Τα παιδιά θα παρακολουθήσουν δωρεάν στις ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΑΣΟ στο Κιάτο έκθεση των σημαντικότερων εφευρέσεων των Αρχαίων Ελλήνων του Μουσείου Αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίαςπου διοργανώθηκε υπό την Αιγίδα των  Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Νομού  και την υποστήριξη του  ΔΗΜΟΥ ΣΙΚΥΩΝΙΩΝ.Η τιμή του εισιτηρίου του λεωφορείου είναι 3 €.

Για την έγκαιρη οργάνωση της επίσκεψης παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στους εκπαιδευτικούς των τάξεων ως την Πέμπτη 15 Ιανουαρίου 2015το αργότερο.

…………………………………………………………………………………………………

Ο/Η ………………………………………. κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της … τάξης του 3ουΔημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στην εκπαιδευτική επίσκεψη που οργάνωσε το σχολείο του την Πέμπτη 5 Φεβρουαρίου 2015 στο Κιάτο.