3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ                                                      19/11/2014
ANAKOINΩΣΗ
Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 16 Δεκεμβρίου 2014 έχουμε προγραμματίσει για τους μαθητές των  Δ΄και Ε΄ τάξεων  εκπαιδευτική επίσκεψη στην Αθήνα. Οι μαθητές θα ξεναγηθούν στο Πλωτό Ναυτικό Μουσείο Θωρηκτό «Γ. ΑΒΕΡΩΦ» και στο Ευγενίδειο Ίδρυμα (Πλανητάριο) θα παρακολουθήσουν την εκπαιδευτική προβολή  με τίτλο «Το μυστήριο της ζωής». Το εισιτήριο για το λεωφορείο και την προβολή  είναι  12€.
Ώρα αναχώρησης: 8:00 π.μ.
 Ώρα επιστροφής : 15.30 περίπου.
Τα παιδιά θα πρέπει να έχουν μαζί τους κολατσιό και νερό.
  Για την έγκαιρη οργάνωση της επίσκεψης παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στους εκπαιδευτικούς των παιδιών ως την Παρασκευή 28 /11/2014 .
……………………………………………………………………………………………………………………………………….
Ο/Η ………………………………………., κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της …. τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου, δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στην εκπαιδευτική επίσκεψη που οργάνωσε το σχολείο του την Τρίτη 16 Δεκεμβρίου 2014 στην Αθήνα.