Εκδρομή στο Eργαστήρι Κεραμικής στο Αίγιο στις 23-1-2014

3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

9/1/2014
 Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου 2014 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει για τις Β΄, Γ΄ Δ΄ τάξεις εκπαιδευτική εκδρομή στο Αίγιο.
 Τα παιδιά θα παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παιχνίδια στην αρχαιότητα» στο Εργαστήρι Κεραμικής Αιγίου και θα επισκεφθούν το Λαογραφικό Μουσείο Αιγίου με στόχο να ευαισθητοποιηθούν σε θέματα πολιτισμού  και να εμπεδώσουν τη διδακτέα ύλη τους με βιωματικό και ελκυστικό τρόπο.
Θα πρέπει να έχουν μαζί τους φαγητό και νερό για να κολατσίσουν εκεί.
 Ώρα αναχώρησης 8.30΄ και ώρα επιστροφής 14.00΄ .Η τιμή του εισιτηρίου του εργαστηρίου και του λεωφορείου είναι συνολικά 10  €.
Για την έγκαιρη  οργάνωση της εκδρομής παρακαλούμε να φέρετε τη δήλωση στους εκπαιδευτικούς της τάξης ως την Τρίτη 14 Ιανουαρίου το αργότερο.
…………………………………………………………………………
Ο/Η ………………………………………. κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας …………………….. …………………… της … τάξης του 3ουΔημοτικού Σχολείου Ξυλοκάστρου δηλώνω ότι επιτρέπω στο παιδί μου να συμμετάσχει στην εκδρομή που οργάνωσε το σχολείο του την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου 2014 στο Αίγιο.