Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ τα σχολεία ανοίγουν για τους μαθητές 14 Σεπτεμβρίου 2020 ημέρα Δευτέρα.
Ο καθιερωμένος αγιασμός, μετά από συνεννόηση με τον ιερέα, θα πραγματοποιηθεί στις 11:00 και σύμφωνα με την εγκύκλιο, στον αύλειο χώρο θα παρευρίσκονται αντιπροσωπεία μαθητών και εκπαιδευτικών, ενώ όλοι οι υπόλοιποι μαθητές θα βρίσκονται στις αίθουσες με τους δασκάλους απ’ όπου θα περάσει ο ιερέας για αγιασμό.
Η ώρα προσέλευσης για τους μαθητές είναι 10.45 και η αποχώρηση θα γίνει αμέσως μετά τον αγιασμό, περίπου 11.45 . Η μεταφορά των μαθητών από τα χωριά θα προσαρμοστεί μόνο για την ημέρα αυτή. Την επόμενη 15 Σεπτεμβρίου 2020 ημέρα Τρίτη, το πρόγραμμα θα τηρηθεί κανονικά ( 8.15 έως 13.15 ) και επίσης θα λειτουργήσει το ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΤΜΗΜΑ μέχρι τις 15:00, για όσους μαθητές είναι εγγεγραμμένοι.
Εφιστούμε την ΠΡΟΣΟΧΗ σας για την τήρηση των προβλεπόμενων σε ό,τι αφορά τη χρήση μάσκας η οποία είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ για εκπαιδευτικούς, μαθητές και γονείς που βρίσκονται εντός του σχολικού χώρου.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχεται ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ με υγεία για όλους.