Αγιασμός 12/9/2022

Έναρξη σχολικού έτους 2022-2023

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Καλή σχολική χρονιά!

Έπειτα από δύο χρόνια, τα σχολεία μας επανέρχονται στην κανονικότητα και ανοίγουν ξανά τις πόρτες τους στους/στις μαθητές/τριες και τους γονείς τους.

Με υπευθυνότητα και ατομική ευθύνη τη Δευτέρα 12/ 9/ 22 και ώρα 8.30 π.μ. θα τελεστεί ο Αγιασμός παρουσία όλων στο προαύλιο του σχολείου.
Κατόπιν τα παιδιά θα αποχωρήσουν, εκτός από τους μαθητές της Α’ τάξης οι οποίοι μαζί με τους γονείς τους θα έχουν μία σύντομη πρώτη γνωριμία με τις εκπαιδευτικούς της τάξης τους.

• Το σχολείο από την Τρίτη 13/9 θα λειτουργήσει κανονικά μέχρι τις 13:15  και οι μαθητές/τριες θα παραλάβουν τα βιβλία τους
  • Για το ολοήμερο πρόγραμμα,που θα ξεκινήσει άμεσα, (μέχρι τις 16:00) θα ενημερωθείτε τις επόμενες μέρες.
  • Θερμή παράκληση να επισκέπτεστε το blog του σχολείου  προκειμένου να ενημερώνεστε για τα τρέχοντα θέματα (ενημερώσεις γονέων, εκδρομές,δρώμενα κ.α)
Σας ευχόμαστε δύναμη και αντοχή για μια καλή , αποδοτική και δημιουργική σχολική χρονιά!

Με εκτίμηση,
Κουκούτσης Ιωάννης