ΔΩΡΕΑ STEM ΥΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!

Μάι 202430

Το 2ο Νηπιαγωγείο Βόλου παρέλαβε παιδαγωγικό υλικό Stem, τρία Beebots για τη διδασκαλία κώδικα και ρομποτικής , καθώς και 80 βιβλία, ως δωρεά ύψους 2000 ευρώ, από Ίδρυμα, που ανταποκρίθηκε στο αίτημά μας! Πρόσφατα παραλάβαμε ακόμη 8 Beebot, στα πλαίσια προγράμματος ΕΣΠΑ, από το ΥΠΑΙΘΑ-ΙΤΥΕ ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ! Είμαστε ευγνώμονες και δεσμευόμαστε να αξιοποιήσουμε τον πολύτιμο αυτό εξοπλισμό με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τη βελτίωση της μαθησιακής διαδικασίας. Η συμμετοχή μας στην εβδομάδα Code Week, το Πολιτιστικό Πρόγραμμα Ψηφιακού Εγγραμματισμού “Παίζω και μαθαίνω παρέα με τη Beebot”, η αξιοποίηση του εξοπλισμού σε εργαστηρια δεξιοτήτων με Stem δραστηριότητες, αποτελούν μερικές μόνο από τις δράσεις , κατά τις οποίες αξιοποιείται ο εξοπλισμός αυτός!

από κάτω από: Ανακοινώσεις, ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ, ΔΩΡΕΕΣ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΕ STEM ΥΛΙΚΟ, Καινοτόμα Προγράμματα| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΩΡΕΑ STEM ΥΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!

Τα σχόλια είναι κλειστά.