![2022 02 26 11](https://blogs.sch.gr/2nipnfokaias/files/2022/02/2022-02-26-11-150x150.png?x20019)
Η 6η Μαρτίου είναι ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού. Είχαμε αρχίσει να μιλάμε με τα παιδιά για αυτό το θέμα και μας πρόλαβαν τα γεγονότα Οπαδικής Βίας στον Άλκη και τα γεγονότα του πολέμου στην Ουκρανία . Δυστυχώς το θέμα Βίας από όπου κια προέρχεται, στις διάφορες μορφές του, με κόστος ακόμη και την ανθρώπινη ζωή … επίκαιρο παρά ποτέ.
Δημιουργήσαμε αφίσα με τα παιδιά για τους τρόπους αντιμετώπισης της Βίας.
Τις δραστηριότητες μας μπορείτε να τις δείτε ΕΔΩ